Novinky

DHL Supply Chain: Zodpovedná firma, ktorá si váži svojich zamestnancov

DHL vytvorila v novo otvorenom distribučnom centre na okraji Bratislavy, smerom na Senec, až 150 pracovných miest. Aktuálne sú obsadzované pozície operátorov manipulačnej techniky či vodičov vysokozdvižných vozíkov.

01.07.2021 Čítať viac

Štúdia: Pandémia kladie nové výzvy pre automobilový priemysel

DHL Supply Chain, špecialista na zmluvnú logistiku v rámci skupiny Deutsche Post DHL Group, porovnala súčasné zistenia od renomovaných výskumných ústavov, ktoré ukazujú, ako pandémia formuje alebo urýchľuje niektoré trendy v automobilovom priemysle, no brzdí ostatné. Podľa tejto novej správy o trendoch, ktorá nesie názov: “Automotive – A Shifting Landscape” automobilový priemysel čelí veľkým zmenám, ktoré vznikajú v dôsledku vzostupu nových technológií, zmien zákazníckych očakávaní a stále silnejšej potreby zamerať sa na environmentálnej, spoločenské a riadiace politiky (ESG – Environmental, Social and Governance policies). DHL Supply Chain ponúka riešenia, ktoré výrobcom originálneho vybavenia pomáhajú prispôsobiť sa výzvam, ktorým priemysel čelí a zároveň ich podporiť pri plnení ich podnikových cieľov ESG.

12.04.2021 Čítať viac

DHL Supply Chain prináša nový priemyselný štandard pre e-commerce prostredníctvom svojej Európskej distribučnej siete

Rozmach elektronického obchodovania počas globálnej pandémie koronavírusu zvýšil dopyt po zásielkovom obchode a online maloobchode v celej Európe, čo spôsobilo, že značkové predajne a menšie predajné platformy museli začať hľadať spôsob ako konkurovať veľkým spoločnostiam zameraným na maloobchodný trh. Ako reakciu na túto situáciu - DHL Supply Chain – líder v oblasti zmluvnej logistiky a súčasť Skupiny Deutsche Post DHL – ponúka online maloobchodníkom prístup k svojim 30 distribučným centrám. Tieto strategicky umiestnené prevádzky v blízkosti mestských centier a balíkových centier ponúkajú špeciálne služby zamerané na spracovanie, vychystávanie, balenie a prepravu online objednávok.

02.02.2021 Čítať viac

Umelá Inteligencia, Robotika, Kvantové Výpočty, Udržateľnosť a Globálna Nestabilita: DHL Logistics Trend Radar predstavuje trendy, ktoré budú v budúcnosti formovať logistiku

Spoločnosť DHL pravidelne vydáva štúdiu Logistics Trend Radar (radar logistických trendov) ako kľúčový nástroj pre komunitu globálnej logistiky...

15.12.2020 Čítať viac

Umelá inteligencia: Algoritmus DHL zvyšuje efektivitu vybavovania objednávok v e-commerce

Kríza spôsobená pandémiou ochorenia covid-19 priniesla nepretržitý rast obratu e-shopov. Zákazníci objednávajú online oveľa častejšie tovar každodennej spotreby, akými sú potraviny, lieky a drogéria. Tento trend núti obchodníkov na celom svete hľadať nové riešenia. Celkovo sa síce počet objednávok zvýšil, veľkosť zásielok sa však zmenšila. Vďaka novému a rozmanitejšiemu sortimentu produktov naviac rastie počet skladovaných položiek, ktorými musí obchodník disponovať. Koncoví zákazníci očakávajú rýchle dodanie tovaru, najlepšie v deň objednávky, a to s maximálnou transparentnosťou a sledovateľnosťou.

02.09.2020 Čítať viac

DHL Supply Chain menovala Piotra Okurowského za generálneho riaditeľa na Slovensku

DHL Supply Chain Slovensko, líder v oblasti zmluvnej logistiky, menovala na pozíciu generálneho riaditeľa Piotra Okurowského. Nahrádza Nica Schütza, ktorý preberá novú rolu v Skupine DPDHL so sídlom v nemeckom Bonne. Piotr Okurowski pôsobí v odvetví logistiky viac ako 25 rokov a vo svojej novej funkcii sa sústredí na ďalšie zrýchlenie rastu a úspechu slovenského podnikania. DHL Supply Chain Slovakia sa výrazne zameriava na implementáciu najnovších logistických trendov a inovácií, čím vytvára konkurenčnú výhodu a zlepšuje služby zákazníkom.

27.08.2020 Čítať viac